PRODORMI.cz - Spaní rozumíme...

+420 732 420 1808:30 - 17:00 | e-obchod

 x 

Váš nákupní košík je prázdný.

Doprava zdarma

Při objednávce nad 5.000,- Kč máte u nás dopravu ZDARMA!

Zpětný odběr
a ekologická likvidace

Vyberte, objednejte online, při převzetí nové matrace předejte Vaši starou matraci dopravci.

Garance nejnižší ceny

Nejste si jistí výhodností nákupu? Podívejte se jinde, a pokud naleznete stejný produkt levněji, ozvěte se. Cenu budete mít stejnou!

Stejně jako my stárnou i naše matrace. Pokud si tedy chceme zachovat zdravý a vydatný spánek, má to svá pravidla. Životnost matrace není nekonečná a to hned ze dvou důvodů, kterými jsou mechanické opotřebení a hygieničnost. Odborníci obecně doporučují měnit matraci nejpozději po 8 letech užívání.

Mechanická životnost je garantována zárukou, kterou výrobce na matraci poskytuje. Lepší výrobci matrace testují a uvádějí počet cyklů, které matrace vydrží při zachování odpovídajících vlastností. V případě matrací Hilding Anders je průměrná životnost matrace 5 let. Nicméně u matrací nevyšší řady CUREM je tato záruka až 10 let. 5-ti letá záruka odpovídá 80 000 testovacích cyklů. Pro zajímavost matrace Ikea jsou testovány na 30 000 až 50 000 cyklů.
Jednoduše řečeno, čím více cyklů, tím větší mechanická odolnost matrace. Pokud tedy hledáte kvalitní matraci, hledejte tu s nejvyšším počtem garantovaných cyklů. Jsou zárukou, že mechanické opotřebení nebude důvodem snížení komfortu spánku.

Hygienická životnost je z velké míry ovlivněna použitými materiály. Pokud trpíte alergiemi na roztoče, případně plísně, je třeba vybírat matraci z materiálů, které mají schopnost bránit množení těchto potvůrek. Výběrem antialergické případně antibakteriální matrace určitě nic nezkazíte ani v případě, že těmito neduhy netrpíte. Rozdíl v ceně je mnoha případech zanedbatelný nebo žádný. Pro představu se podívejte na matraci Frodo 26 z naší nabídky.

Frodo - dvoulůžko
Hygienickou životnost matrace můžete zásadním způsobem ovlivnit i vy. Roli hraje, v jak kvalitních prostorách je matrace umístěna, ale také i to, jak se o matraci staráme.


Matrace by měla být umístěna v suchých, neprašných prostorách. Pokud víte, že takový prostor nemáte, doporučujeme volit pružinovou nebo latexovou matraci. Čas od času, ideálně při každé výměně ložního prádla, by potah matrace měl být vysán vysavačem. K praní potahu by mělo dojít alespoň jednou za rok. Hygienickou životnost lze dále prodloužit použitím matracového chrániče či topperu (matrace na matraci). Více o dostupné nabídce zde.

 

Co si tedy pamatovat? Nejprve je třeba si dobře vybrat a poté čas od času provést základní hygienickou údržbu. Matrace vám pak bude sloužit 8 let k plné spokojenosti.

Recenze některých našich zákazníků...

TROPICO

SLUMBERLAND

GELTECH

CUREM