PRODORMI.cz - Spaní rozumíme...

+420 732 420 1808:30 - 17:00 | e-obchod

 x 

Váš nákupní košík je prázdný.

Doprava zdarma

Při objednávce nad 5.000,- Kč máte u nás dopravu ZDARMA!

Zpětný odběr
a ekologická likvidace

Vyberte, objednejte online, při převzetí nové matrace předejte Vaši starou matraci dopravci.

Garance nejnižší ceny

Nejste si jistí výhodností nákupu? Podívejte se jinde, a pokud naleznete stejný produkt levněji, ozvěte se. Cenu budete mít stejnou!

1. Která matrace je vysoká?

Co že je to ta vysoká matrace? Odpověď je snadná. Nízké matrace začínají na 10 cm a končí na 16 cm. Mezi střední matrace řadíme matrace od 17 do 23 cm. Vysoké matrace jsou ty od 24 cm výše, přičemž výšce se meze nekladou. Rekordmanem v naší nabídce je

luxusní pružinová matrace Spirit Superior Comodore s výškou 30 cm a zárukou 8 let.

2. Z vysoké matrace se lépe vstává

Vyšší matraci oceníte na stará kolena, až vaše tělo ztratí pružnost, ale vy neztratíte chuť vstát z postele a užít si den. Takže pamatujte, že při zhoršené pohyblivosti, je nejlepší vysoká matrace nižší nebo střední tuhosti do 2,5 ze 4. Z vysoké matrace se totiž vstává mnohem lépe nežli z matrace nízké. V případě, že máte doma seniora nebo jste seniorem tak tedy nemusíte kupovat novou postel, ale stačí když si vyberete vhodnou matraci. Skvělým řešením může být pěnová matrace Triker 24 nebo pružinová matrace s taštičkovými pružinami Arabela.

3. Vysoká matrace není vhodná na každou postel

Vysoké matrace jsou v mnoha případech považovány tak trochu za luxus. A tak není překvapením, že někdy v honbě za dobrým pocitem člověk opomene praktickou stránku věci. Pak se může snadno stát, že koupí matraci, která se na postel vůbec nehodí. Proto si vždy před nákupem změřte čelo postele a představte si, jak bude vaše lůžko vypadat poté, co dojde k vyvýšení matrace např. o 15 cm. Zvažte, zda čelo postele bude stále plnit svoji původní estetickou, ale i praktickou funkci. Pokud ne, vyberte matraci s nižší výškou nebo se připravte na výměnu postele.

4. Vysoká matrace dobře vypadá

Ano, vysoká matrace umí navodit pocit takzvané americké postele. Vysoká matrace je zpravidla tím nejkvalitnějším, co na trhu s matracemi je. Výrobci se snaží podpořit pocit luxusu, a proto k jejich výrobě volí ty nejkvalitnější materiály. Vyjádřením této kvality je nejen vyšší cena, ale i dlouhá záruka šest a více let. Opravdový Rolls Royce mezi vysokými matracemi je matrace Curem 7000. Výška 28 cm a použití pouze těch nejkvalitnějších visco pěn dělá ze spaní na matraci Curem 7000 luxusní zážitek. Volba je jen na Vás.

5. Vysoká matrace se jen tak neproleží a déle vydrží

U matrací platí nepřímá úměra. Čím nižší matrace, tím větší pravděpodobnost jejího proležení. Vysoké matrace lépe rozloží váhu a není tedy nutné volit v obavě o životnost pouze tvrdou matraci. Zejména pokud je vaše hmotnost vyšší než 100 kg a máte rádi spíše měkkou matraci, měli byste se vyvarovat nákupu matrace pod 18 cm. V opačném případě riskujete, že dojde k brzkému proležení matrace nebo že pořídíte tuhé lůžko, které sice vydrží, ale nesplní vaše nároky na komfort spánku. Ideálním řešením pro vás bude vysoká komfortní matrace Frodo 26. Výška 26 cm a příjemná tuhost 3 a 2,5 ze 4 je vaše značka ideál. Pokud hledáte matraci s vyšší tuhostí vyberte matraci Amundsen 26.

 

Kompletní nabídku matrací PRODORMI.cz naleznete ZDE.

Recenze některých našich zákazníků...

TROPICO

SLUMBERLAND

GELTECH

CUREM