PRODORMI.cz - Spaní rozumíme...

+420 732 420 1808:30 - 17:00 | e-obchod

 x 

Váš nákupní košík je prázdný.

Doprava zdarma

Při objednávce nad 5.000,- Kč máte u nás dopravu ZDARMA!

Zpětný odběr
a ekologická likvidace

Vyberte, objednejte online, při převzetí nové matrace předejte Vaši starou matraci dopravci.

Garance nejnižší ceny

Nejste si jistí výhodností nákupu? Podívejte se jinde, a pokud naleznete stejný produkt levněji, ozvěte se. Cenu budete mít stejnou!

Která z matrací je lepší? Visco, líná nebo paměťová?

Všechny jsou stejně dobré! Jak je možné, že odpověď je tak jednoznačná? Je to více než snadné, jedná se totiž o stejný druh pěny, pouze pokaždé jinak nazvaný.

Z pohledu složení se jedná o visco-elastickou pěnu na bázi polyuretanu. Tento materiál byl vyvinut ve Spojených státech.

Světe div se, za důvodem jeho vzniku nebyla snaha dopřát objevitelům vesmíru nebo nám obyčejným lidem bezstarostný spánek na nejpohodlnější matraci světa, ale výzkumný úkol kosmické agentury NASA zaměřený na nalezení elastického materiálu s vynikajícími bezpečnostními a izolačními vlastnostmi do interiérů letadel a kosmických lodí. V USA je visco elastická pěna také někdy nazývána „NASA foam“, avšak mnohem častěji se setkáte s názvem „memory foam“. V češtině to znamená paměťová pěna a paměťová se jí říká proto, že se i po dlouhodobé zátěži vrátí do původního stavu.

A cože jsou ty další vlastnosti paměťové, líné nebo chcete-li visco elastické pěny, pro které je dobré její využití v matraci, topperu nebo polštáři?

capri

Hustota paměťové pěny je mnohem vyšší nežli hustota ostatních polyuretanových pěn, jako jsou například HR nebo RE pěny. Tato její vlastnost, spolu se schopností paměťových pěn pružně reagovat na teplotu těla, způsobuje, že matrace doplněné o vrstvu nebo vrstvy paměťové pěny po prohřátí přesně kopírují křivky lidského těla při zachování dostatečné tuhosti matrace jako celku.

Díky těmto unikátním vlastnostem je tělo člověka, ležícího na matraci, která je opatřena vrstvou paměťové pěny, rovnoměrně podepřeno po celé ploše. Tato téměř stoprocentní opora těla snižuje pravděpodobnost zvýšeného tlaku na jeho exponované části jako jsou boky, hýždě případně ramena. Pokud je vrstva líné pěny dostatečně vysoká je podepřen i krk. Člověk ležící na matraci obsahující vrstvu paměťové pěny tak mnohem méně trpí pocitem bolavých zad z důvodu špatně zvolené tuhosti matrace, nebo nevhodné kombinace polštáře a matrace.


Matrace vyrobené z paměťové respektive líné pěny jsou mimo jiné charakteristické svými antidekubitními vlastnostmi. Snižují pravděpodobnost vzniku dekubit (proleženin), které jsou častým zdravotním problém u osob dlouhodobě upoutaných na lůžko. Pro tuto svoji specifickou vlastnost jsou matrace vyrobené z líné / paměťové pěny / visco pěny často používány v nemocnicích nebo v zařízeních zaměřených na léčbu osob dlouhodobě nemocných.
Další skupinou, pro které jsou matrace z paměťové pěny vhodných řešením, jsou lidé s vysokým krevním tlakem nebo cévními problémy.

Pakliže se vás některá ze zdravotních indikací týká, doporučujeme Vám matraci se zdravotní certifikací Latex Lila.

spirit superior visco

Nejnovějším druhem visco elastických matrací jsou matrace vyrobené z visco gelu. Visco gelové matrace nejen, že poskytují perfektní oporu, ale navíc jsou vhodným řešením pro lidi, kteří se v noci potí. Jejich hlavní výhodou je prodyšnost a efektivní odvod tepla od těla.

c4500

Příkladem matrace vyrobené dle nejnovějších poznatků z oblasti visco pěn jsou matrace Spirit Superior Visco. Jejich aktuální nabídku naleznete ZDE. Důkazem jejich kvality je 8 letá záruka. Stejně tak neuděláte chybu, pokud vyberete některou z matrací řady Curem.


Závěrem si pamatujte, nezáleží, zda zakoupíte matraci vyrobenou z líné, paměťové nebo visco elastické pěny, vždy se bude jednat o materiál stejného typu, který poskytne ideální oporu vašemu tělu.

To co je při výběru matrace opravdu důležité, je výběr správné tuhosti matrace. Pokud si tedy nejste jisti, která matrace je ta pravá, vybírejte tu s velkým podílem paměťové pěny. Nová matrace z paměťové pěny, Vám určitě prospěje!

Recenze některých našich zákazníků...

TROPICO

SLUMBERLAND

GELTECH

CUREM